wędka elektryczna wędka do połowu ryb wędkarstwo rybactwo rybołówstwo rybak kontakt
Home page

Czym jest wędka elektryczna?

Jak łowić?

Wędka elektryczna - SAMUS725M

Wędka elektryczna - SAMUS300

Instrukcje

Film i zdjęcia

Kontakt

Linki


wędka elektryczna
Poradnik WĘDKA ELEKTRYCZNA SAMUS725G (0,9 MB)

 

 agregaty prądotwórcze

WĘDKA ELEKTRYCZNA-SAMUS RICH P2000

Nowe! Instrukcja do SAMUSA RICH P-2000 - word doc- Kliknij - zobacz !
Strona o połowach elektrycznych

Wędka elektryczna SAMUS 725MP to strona poświęcona narzędziu rybackiemu do połowu ryb przy pomocy prądu elektrycznego. Zwana jest ona też różnie w różnych rejonach kraju ( agregat na ryby, buzałka, przetwornica, maszynka, agregat prądotwórczy na ryby, rybobojka, elektryczne lub elektroniczne narzędzie połowowe itp.) Na wędki elektryczne łowimy od kilkudziesięciu lat. Jest to skuteczna metoda połowu wielu gatunków ryb. Nie ma tak, że np. nic nie bierze -jeśli tylko ryby są w wodzie można je odłowić- na amatorską wędkę lub inne narzędzia rybackie nie zawsze jest to możliwe.

Na tej stronie znajdziecie opis: czym jest wędka elektryczna, opis techniczny i jak łowić na wędkę elektryczne, jak ryby reagują na prąd elektryczny (zjawisko galwanotaksji), w jaki sposób łowić różne gatunki i galerię (filmy) ryb z połowów elektrycznych z całego świata.

Wędki elektryczne firmy Samus Special Electronics

Ta strona jest poświęcona modelowi wędki elektrycznej o nazwie SAMUS725M.- jest to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi połowowych w swojej klasie, lecz kosztuje znacznie mniej niż podobne modele tego typu na świecie i cena jest naprawdę niska w stosunku do jakości i niezawodności i trwałości. To sprzęt profesjonalny i na lata – jest jak strzelba. Jest też znacznie mniejsza niż inne elektryczne narzędzia połowowe. Wędka elektryczna SAMUS725MP jest również lekka ( łatwo przenośna) i daje możliwość łowienia w dowolnych warunkach. Podobnie wędki  SAMUS300Samus Rich P-2000.

Instrukcje - modele samus 725 1000 Rich P2000

„Wędka elektryczna Samus RICH P-2000” to nowej generacji profesjonalne elektroniczne urządzenie wędkarskie przeznaczone do przemysłowego połowu wszelkiego rodzaju ryb w prywatnych akwenach słodkowodnych. Wędka elektryczna działa na zasadzie syntezy impulsów wyjściowych metodą modulacji szerokości impulsu (PWM). Technologia ta zapewniła temu modelowi liczne zalety w stosunku do poprzednich konwencjonalnych instrumentów, gdzie takie możliwości nie są dostępne ze względu na zastosowanie przestarzałych schematów.

Główne różnice w nowym modelu to płynna regulacja amplitudy impulsów wyjściowych w całym zakresie napięcia w krokach tylko 2 V oraz obecność wielu różnych postaci sygnałów wyjściowych. Teraz istnieje możliwość pełnoprawnego łowienia na dowolnej częstotliwości przy mocy zaledwie 10 watów i amplitudzie impulsów 50 woltów lub więcej. Nasi szanowani rybacy od dawna na to czekali, a teraz bez obaw będą mogli łowić ryby hodowanych cennych gatunków ryb do dalszej hodowli.

Zastosowanie nowych rozwiązań technicznych umożliwiło wprowadzenie technologii HI-WIDTH. To łowienie ryb szerokimi impulsami, co znacznie uprościło i poprawiło ustawienie urządzenia. Dzięki regulacji tylko jednej amplitudy, urządzenie można łatwo regulować i jest w pełni zgodne w każdym zbiorniku z czułością i stanem receptorów ryb, przewodnością wody i powierzchnią elektrod. Potwierdzeniem tego jest wyraźne, miękkie i pewne wyjście ryby.

Wędkę elektryczną można łatwo zaktualizować, aby zmienić istniejące i dodać nowe parametry i tryby wędkowania.

Nieustannie prowadzimy badania i testy, aby zachować najnowsze dane i wdrażać nowe osiągnięcia.

Mamy nadzieję, że hodowla i łowienie ryb naszym urządzeniem przyniesie Państwu przyjemność i satysfakcję!

Jeśli planujesz użyć niestandardowego akumulatora samochodowego, musi on mieć napięcie wyjściowe ściśle w zakresie 10,2–13 woltów i zapewniać niezbędny prąd obciążenia, który jest w przybliżeniu obliczany z szybkością 1 ampera na każde 10 watów moc wyjściowa. Na przykład 10 amperów = 100 watów. Najlepsze są firmy Yuasa - sprawdzone od lat.

yuasa

Pierścień podbieraka może być wykonany z dowolnego metalu, z wyjątkiem aluminium, które szybko utlenia się w wodzie. Odpowiedni jest pierścień wykonany z drutu, pręta lub rury o średnicy 4 mm i większej. Dla normalnego przepływu prądu w wodzie średnica pierścienia musi wynosić co najmniej 30 cm.

Staraj się, aby podbierak był lekki i wytrzymały mechanicznie, tak aby bezproblemowa i komfortowa praca i hol dużych ryb.

Zaleca się połączenie przewodu z obręczą podbieraka przez lutowanie, w razie potrzeby za pomocą odpowiedniego topnika. Połączenia śrubowe i zwykłe owijki szybko utleniają się w wodzie, co prowadzi do utraty wydajności łowienia.

Wędki elektryczne i poradniki znajdziesz tu na stronie w zakładce Instrukcje  Samus 725mp i 1000 to nowoczesne narzędzia rybackie do połowu ryb prądem impulsowym- stałym bądź zmiennym. Na allegro ich nie można kupić, gdyż serwis zabronił – podobnie olx . Wędka elektryczna z Chin , jak już wspominałem, to nie jest dobry pomysł i zakup jest obłożony VAT-ą . Wędka elektryczna Samus da ci wiele satysfakcji z połowu i pomoże odłowić ryby szybko i efektywnie.

Połów ryb prądem

Połów ryb prądem, czyli  jak łowić możesz zapoznać się na tej podstronie. Czasami lepszym rozwiązaniem niż wędka elektryczna będzie połów przy użyciu sieci rybackich. Stosujemy je, gdy nie zawsze można użyć wędki elektrycznej i najlepsze będą do tego sieci na stawy hodowlane odpowiednio dopasowane do wielkości ryb, przejrzystości wody itp. Trzeba zwrócić również uwagę na wielkość oczka sieci rybackich i ich rodzaje, gdyż nie każdą rybę można złowić w sieć rybacką- np. jeśli oczko jest za małe a ryba za duża lub zbyt widoczne w wodzie dla ryby -szczególnie na karpia lub suma. Sieć rybacka typu żak lub wonton różni się znacząco. Czasem można połączyć odłowy z użyciem wędki elektrycznej i sieci rybackiej. Przy spuszczaniu stawu odławia się głęboczki gdzie ryba napływa i gromadzi się w kupie. Bierze się wtedy wędkę elektryczną i podbierakiem ( kasarkiem) oszałamia gromadzące się w dole ryby i ładuje do zbiorników do przewozu ryb.

Kontakt- zakup "tanio", cena, wsparcie

Na koniec trzeba powiedzieć zainteresowanym tematem, że wędki elektryczne do połowu ryb są skutecznym i wydajnym narzędziem rybackim do odłowu w stawach i rzekach różnych gatunków ryb. Najsłabsze i najbardziej wrażliwe i czułe na prąd elektryczny są ryby takie jak sum, okoń i sandacz, dalej wszystkie rzeczne ryby ( klenie, płocie, jazie, lipienie, łososiowate- pstrąg i brzana) i ryby o wydłużonym kształcie – jesiotr, amur, łosoś, troć i pstrąg. Ryby mocne to ryby ze stawów i jezior- lin, karp ( najmocniejszy ) i karaś i leszcz ( bo krótki i szeroki) i woda w stawie też jest mniej przywodna niż ta wymieszana w rzece z solami elektrycznymi w niej rozpuszczonymi. Potrzebna jest wtedy wędka elektryczna dużej mocy – niezawodna i odporna na wysokie prądy i ciepło wytwarzające się w czasie połowu. Zdolna porazić i przyciągnąć na powierzchnię i do podbieraka elektrycznego oszołomione ryby. Ryby muszą też po wyłączeniu wędki elektryczne jak najszybciej odzyskiwać równowagę i odpłynąć w celu odpoczynku i zregenerowania receptorów. Ryba musi dojść do siebie i nie będzie reagować na powtórne strzały, gdyż jest już osłabiona i nie reaguje.

W przypadku zainteresowania tematem proszę o kontakt, by poznać, jaka jest cena danych modeli z zapytaniem- wędka elektryczna cena -na e-mail: wedkaelektryczna@gmail.comWędki elektryczne z allegro i z olx - zakazane wystawianie narzędzi rybackich

Warto kupić wędkę elektryczną wysokiej trwałości na lata, jako że niskiej jakości z Chin lub gdzieś na olx, wędki takie mogą być oferowane tanio ale bez gwarancji i kodu dostępu. Mogą być również takie wędki elektryczne już dość mocno przestarzałe, sfatygowane i zawilgocone, co spowoduje, że przestaną działać przy byle pierwszej okazji. Wędki elektryczne takie są też bardzo słabej mocy i nie złowią ryby na stawie hodowlanym — stąd też ich taka cena i dlatego jest tak tanio. Na silne ryby ze stawów, gdzie wymagana jest moc i niezawodność urządzenia, rybak potrzebuje dobrego sprzętu i wędki elektrycznej takiej jak Samus Rich P2000. Jest to sprzęt najnowszej generacji i jest wynikiem wielu lat badań i eksperymentów. Ryby takie , jak karp, lin, szczupak, karaś- potrzebują wędki elektrycznej dużej mocy i zasięgu tak, aby połów był szybki i efektywny.

Wędka elektryczna olx czy allegro lub aliexpress naprawdę nie jest dobrym pomysłem, chyba, że potrzebujesz ją na jeden raz i do odłowu słabych gatunków ryb jak sum, okoń i to w bardzo płytkiej wodzie. Musisz też bardzo zbliżyć się do ryby i praktycznie położyć podbierak elektryczny na jej głowie. Lepszy i tańszy już będzie zakup sieci na stawy hodowlane czy oczko wodne. Połów ryb prądem na małych zbiornikach i przydomowej niewielkiej wodzie nie jest dobrym pomysłem. Podobnie wędka elektryczna z pastucha szybciej porazi ciebie niż rybę. A na płytkich wodach narobi szkód i pozostawi masę martwego narybku, który będzie zdychał i śmierdział w trzcinach, zamiast dojść do siebie przy użyciu profesjonalnej wędki elektrycznej. Schemat wędki elektrycznej możemy udostępnić tylko po zakupie od nas w celach samodzielnej naprawy przez wykwalifikowanego specjalistę, jeśli niemożliwa jest naprawa przez naszego specjalistę elektronika. Wędka elektryczna susan 735mp ( to podróbka i niedopracowana jednorazówka od naszego modelu samus 725mp) czy Mogilno, czy Inowrocław to są tanie podróbki, które nie spełniają w większości standardów połowowych i jakościowych nowoczesnego sprzętu do połowu ryb prądem. Nie szukaj więc na allegro czy olx. Kup porządny sprzęt na lata albo złóż się z kolegą czy przyjacielem. Na stronie naszej znajdziesz też pomoc, wsparcie i informacje typu, jak zrobić kaszorek czy podbierak elektryczny do każdej wędki elektrycznej do odłowu ryb na stawach hodowlanych.

Wędka elektryczna sprzedam i cena

Wędka elektryczna sprzedam i cena to są zapytania, które trzeba rozważyć na końcu. Pytanie trzeba sobie zadać? Czy sprzęt, który chcę zakupić zrobi dla mnie robotę. Jest to wiedza specjalistyczna i jeśli wybierzesz wędkę lichą to stracisz czas i pieniądze i rozczarujesz się do połowu tym sposobem. Nie kupować pod wpływem impulsu, bo ciepło i ryby się plumkają a kłusownicy trzepią na lewo i prawo a ty też chcesz tanio i dużo ;-). Wierz mi- kup sprzęt na lata – niezawodny i ciesz się połowem w każdych warunkach, czy to na rzece, czy stawie, czy jeziorze. Wędka elektryczna sklep itp. to były w czasach komuny- teraz kupujemy przez internet, ale zobacz czy po zakupie będziesz miał serwis i gwarancję. W Polsce pomagamy już od 10 lat a w internecie jesteśmy 20 lat z przetwornicą zwaną wędka elektryczna - samus725MP.

Wędka elektryczna domowej roboty, jak zrobić, z pastucha czy schemat ?


Podobnie temat - wędka elektryczna domowej roboty lub temat - jak zrobić wędkę elektryczną - nie jest najlepszym pomysłem, gdyż zrobienie dobrze działającej wędki elektrycznej to nie jest takie hop siup - potrzeba wiele lat doświadczenia i wysiłku i praktyki na rybach i połowów w różnych porach roku i znajomości specjalistycznej elektroniki impulsowej. Zapoznaj się jak łowić prądem z naszej strony, obejrzyj filmy i instrukcje – jak łowić na prąd i która wędka elektryczna będzie dla Ciebie odpowiednia do twojej wody i stawu lub rzeki. Jakie gatunki chcesz łowić i jak głęboko i weź pod uwagę inne czynniki- nie tylko ekonomiczne jak cena, czy by było tanio.

Wędka elektryczna z Chin -ryzyko i co tam mają

Polacy zaczęli szukać i pytać z biegiem lat gdzie kupić wędkę elektryczną na olx lub allegro. Na tych portalach narzędzia rybackie zostały zakazane. Na allegro w 2001 roku a później , jak powstał olx także tam. Zakupy na aliexpress i zakup z Chin, gdzie nie masz serwisu w kraju i gwarancji — jak jest to na nasze urządzenia — to ryzykowny pomysł. Na wędki elektryczne samus 725MP dajemy 3 letni okres gwarancji a na Rich P-2000 nawet dożywotnią . 

Wędka elektryczna na suma


Podobnie dajemy dożywotnią gwarancję na profesjonalną wędkę elektryczną na suma. Zobacz naszą drugą stronę, jeśli interesuje Cię połów tej wielkiej i żarłocznej ryby - Catfisher.pl to wędka elektryczna na suma . Sum jest najłatwiejszą rybą do pojmania na właśnie taki sprzęt jak wędka elektryczna, gdyż posiada elektryczne receptory, które pozwalają mu w nocy wykrywać ruch ryb i raków i kaczek, pomimo że ma małe oczy. Wędka elektryczna na suma catfisher.pl paraliżuje delikatnie na chwilę sumowe receptory sterowania pęcherzem pławnym i regulacji głębokości ( sum bywa zazwyczaj przy dnie) i podnosi go na powierzchnię, gdzie chlapie się wówczas i łatwo go wtedy podebrać podbierakiem elektrycznym. Sum jest również bardzo często wielkim szkodnikiem w wodach otwartych , jak i w stawach hodowlanych, gdzie pożera ogromne ilości ryb i nie ma sposobu, by go szybko odłowić i ograniczyć populację w danej wodzie. Sum jest też jedną z najsmaczniejszych ryb- jego mięso jest bezościste i pożywne. Zalecane dzieciom i młodzieży. Część przednia suma jest chuda, a od płetwy odbytniczej sum kumuluje tłuszcz w ogonie i to jest ta część suma idealnie nadająca się do wędzenia lub duszenia w jogurcie lub chudej śmietanie z grzybami , koperkiem lub winem. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem wędki elektryczne na suma na duże rzeki — skontaktuj się z nami emailem - lub odwiedź stronę Catfisher.pl .


W Polsce do połowu wymagane jest posiadanie uprawnień ( posiadanie własnej lub dzierżawionej wody) do połowu i posiadania narzędzi rybackich ( w tym elektrycznych). Uprawnionym do rybactwa wg ustawy o rybactwie śródlądowym jest: (Art 4 tej ustawy)

Art. 4. 1. Do chowu, hodowli i połowu ryb jest uprawiony właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami oraz władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody, zwany dalej ,,uprawnionym do rybactwa".
Za posiadanie narzędzi rybackich ( elektrycznych, sieci,sznurów,podrywek, itp.) bez uprawnień grozi grzywna max, do 5000 zł i jest to wykroczenie.
Za połów bez uprawnień ( tj połów na wodach publicznych lub cudzej wodzie bez pozwolenia- tzw. kłusownictwo rybackie) grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności max do lat 2. Na swojej wodzie ( staw,jeziorko, hodowla,dzierżawiona woda) jest to dopuszczalne. To samo dotyczy różnych rodzajów sieci ( przestawy, wontony, narzędzia elektryczne, które są zaliczone do rybackich narzędzi połowowych).